<-
Apache > HTTP Sunucusu > Belgeleme > Sürüm 2.4 > Modüller

Apache Modülü mod_request

Mevcut Diller:  en  |  fr  |  tr 

Açıklama:HTTP istek gövdelerini işleme sokup kullanılabilir kılan süzgeçler
Durum:Temel
Modül Betimleyici:request_module
Kaynak Dosyası:mod_request.c
Uyumluluk:Apache 2.3 ve sonrasında mevcuttur.
Support Apache!

Yönergeler

Bulunan hatalar

Ayrıca bakınız:

top

KeptBodySize Yönergesi

Açıklama:mod_include gibi süzgeçler tarafından kullanılma olasılığına karşı istek gövdesi iptal edilmek yerine belirtilen azami boyutta tutulur.
Sözdizimi:KeptBodySize azami_bayt_sayısı
Öntanımlı:KeptBodySize 0
Bağlam:dizin
Durum:Temel
Modül:mod_request

Normal şartlar altında, durağan dosyaların öntanımlı eylemcileri gibi istek eylemcileri gerek kalmadığında istek gövdesini iptal ederler. Sonuç olarak, mod_include gibi süzgeçler, özgün istek (süzme işlemi gerçekleştikten sonra artık gerekmediğinden istek gövdesini iptal eden) bir POST isteği olsa bile, GET isteklerinin yapılmasına sadece diğer URL’lerin alt istekler olarak içerilmesi şartıyla izin verir.

Bu yönergede belirtilen değer sıfırdan büyük olduğunda, istek eylemciler, istek gövdesini iptal etmek yerine süzgeçler tarafından kullanılmak üzere belirtilen azami boyuta ayarlarlar. mod_include süzgecinin kullanılması durumunda, bir durağan shtml dosyası için bir POST isteği, ardından gelen isteklerin, önceki gibi GET istekleri değil, POST istekleri olmasına yol açacaktır.

Bu özellik, mod_include kullanılarak, karmaşık HTML sayfalarının ve uygulamalarının küçük küçük bileşenlere bölünüp sonra da sayfa yapısıyla birlikte sarmalanarak birleştirilmesini mümkün kılar. Bileşenler, CGI programları veya betik dilleri biçiminde olabileceği gibi, mod_proxy kullanarak başka bir sunucudaki URL uzayına ters vekil URL’ler şeklinde bile olabilir.

Bilginize: İstekler tamamlanana kadar alınan istekler geçici RAM içinde biriktirilir. Sonuç olarak, bahsi geçen yükü karşılamak için yeterince RAM’in mevcut olması gerekir. Bu yönergeyi kullanmakla, istek gövdesini saklamaya yetecek olası en düşük değerle bile URL uzayınız için gereken yeri kısıtlamış olursunuz.

Eğer isteğin uzunluğu bu yönerge ile ayrılan azami uzunluğu aşarsa sunucu yanıt olarak 413 Request Entity Too Large (413 İstenen Öğe Çok Büyük) hatasını döndürür.

İstek gövdesini iptal etmek yerine kendi amaçları doğrultusunda bunları biriktiren mod_cgi gibi eylemciler bu yönergeyi dikkate almazlar.

Ayrıca bakınız:

Mevcut Diller:  en  |  fr  |  tr 

top

Yorumlar

Notice:
This is not a Q&A section. Comments placed here should be pointed towards suggestions on improving the documentation or server, and may be removed again by our moderators if they are either implemented or considered invalid/off-topic. Questions on how to manage the Apache HTTP Server should be directed at either our IRC channel, #httpd, on Freenode, or sent to our mailing lists.